Lukujärjestys

  • l'Hexagonen lukujärjestys

    Mitä kivaa teemme tällä ja ensi viikolla!
  •  

     

    Viikkokalenteri 

    L’Hexagone on auki arkisin maanantaista perjantaihin kello 7-17. Olemme avoinna myös koko kesän. Juhannus- ja jouluaattona lastentarha on suljettu.

    Päivän aikana lapset saavat päiväkodissa maukkaan aamupalan, lounaan ja välipalan.

    Arkeen mahtuu myös runsaasti leikkiä, laulua ja muita hauskoja hetkiä.

    Ennen aamuyhdeksää eri-ikäiset lapset leikkivät yhdessä, mutta suurin osa päivästä vietetään oman ikäryhmän seurassa.

  • Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    07:00 - 07:30
    Perusohjelma
    07:00
    07:30
    Päiväkoti aukeaa

    Perusohjelma
    07:00
    08:15
    Aamupala
    07:30 - 08:00
    08:00 - 08:30
    08:30 - 09:00
    Perusohjelma
    08:30
    09:00
    Leikkiä, pelejä ja piirtämistä yms
    09:00 - 09:30
    Perusohjelma
    09:00
    11:00
    Vaihtuvaa toimintaa
    3v Vihreät
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30

    4v Keltaiset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30, pienryhmät

    5v Siniset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30

    6v Punaiset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30. Pienryhmät
    3v Vihreät
    20.11.
    09:00
    11:00
    Retki lähimaastoon, lähtö klo 9.30

    4v Keltaiset
    20.11.
    09:00
    11:00
    Retki Annanpuistoon, lähtö klo 9

    5v Siniset
    20.11.
    09:00
    11:00

    6v Punaiset
    20.11.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    3v Vihreät
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30

    4v Keltaiset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30, askartelua

    5v Siniset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30

    6v Punaiset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30. Retki Forum Marinumiin klo 12?
    3v Vihreät
    22.11.
    09:00
    11:00
    Nalle-sairaala

    4v Keltaiset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Eläinsairaala klo 10-11

    5v Siniset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Muskari

    6v Punaiset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Muskari
    3v Vihreät
    16.11. Lauluhetki klo 9.30. Leikki
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen

    4v Keltaiset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30. Leikki
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen

    5v Siniset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen

    6v Punaiset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    11:00 - 11:30
    Perusohjelma
    11:00
    12:00
    Ruokailu ja satuhetki
    11:30 - 12:00
    12:00 - 12:30
    Perusohjelma
    12:00
    14:00
    Ulkoilu/Päiväunet
    12:30 - 13:00
    13:00 - 13:30
    13:30 - 14:00
    14:00 - 14:30
    Perusohjelma
    14:00
    14:30
    Välipala
    14:30 - 15:00
    Perusohjelma
    14:30
    16:00
    Leikkiä
    15:00 - 15:30
    15:30 - 16:00
    16:00 - 16:30
    Perusohjelma
    16:00
    17:00
    Ulkoilua
    16:30 - 17:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    07:00 - 07:30
    Perusohjelma
    07:00
    07:30
    Päiväkoti aukeaa

    Perusohjelma
    07:00
    08:15
    Aamupala
    07:30 - 08:00
    08:00 - 08:30
    08:30 - 09:00
    Perusohjelma
    08:30
    09:00
    Leikkiä, pelejä ja piirtämistä yms
    09:00 - 09:30
    Perusohjelma
    09:00
    11:00
    Vaihtuvaa toimintaa
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    11:00 - 11:30
    Perusohjelma
    11:00
    12:00
    Ruokailu ja satuhetki
    11:30 - 12:00
    12:00 - 12:30
    Perusohjelma
    12:00
    14:00
    Ulkoilu/Päiväunet
    12:30 - 13:00
    13:00 - 13:30
    13:30 - 14:00
    14:00 - 14:30
    Perusohjelma
    14:00
    14:30
    Välipala
    14:30 - 15:00
    Perusohjelma
    14:30
    16:00
    Leikkiä
    15:00 - 15:30
    15:30 - 16:00
    16:00 - 16:30
    Perusohjelma
    16:00
    17:00
    Ulkoilua
    16:30 - 17:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    3v Vihreät
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30
    3v Vihreät
    20.11.
    09:00
    11:00
    Retki lähimaastoon, lähtö klo 9.30
    3v Vihreät
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30
    3v Vihreät
    22.11.
    09:00
    11:00
    Nalle-sairaala
    3v Vihreät
    16.11. Lauluhetki klo 9.30. Leikki
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    4v Keltaiset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30, pienryhmät
    4v Keltaiset
    20.11.
    09:00
    11:00
    Retki Annanpuistoon, lähtö klo 9
    4v Keltaiset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30, askartelua
    4v Keltaiset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Eläinsairaala klo 10-11
    4v Keltaiset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30. Leikki
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    5v Siniset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30
    5v Siniset
    20.11.
    09:00
    11:00
    5v Siniset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30
    5v Siniset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Muskari
    5v Siniset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    6v Punaiset
    19.11.
    09:00
    11:00
    Lauluharjoitukset klo 9.30. Pienryhmät
    6v Punaiset
    20.11.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    6v Punaiset
    21.11.
    09:00
    11:00
    Lauluhetki klo 9.30. Retki Forum Marinumiin klo 12?
    6v Punaiset
    22.11.
    09:00
    11:00
    Muskari
    6v Punaiset
    16.11. Lauluhetki klo 9.30
    09:00
    11:00
    23.11. Sekaryhmät klo 9.30 alkaen
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    No events available!