Lukujärjestys

  • Programme

  •  

     

    Le programme d’activités hebdomadaire

    L’Hexagone est ouvert du lundi au vendredi de 7h à 17h. Nous sommes également ouverts pendant tout l’été. Le jardin d’enfants est fermé le vendredi de la Saint Jean ainsi que la veille de noël.

    Pendant la journée, 3 repas équilibrés sont proposés aux enfants: le petit déjeuner, le déjeuner et le goûter. Les jeux libres, éducatifs, les chansons et autres moments ludiques rythment le reste de la journée.

    Avant 9h, les enfants se retrouvent tous ensemble pour jouer librement. Ensuite, chaque enfant retrouve son groupe avec qui il passera la plus grande partie de la journée.

     

  • Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    07:00 - 07:30
    Perusohjelma
    07:00
    07:30
    Päiväkoti aukeaa

    Perusohjelma
    07:00
    08:15
    Aamupala
    07:30 - 08:00
    08:00 - 08:30
    08:30 - 09:00
    Perusohjelma
    08:30
    09:00
    Leikkiä, pelejä ja piirtämistä yms
    09:00 - 09:30
    Perusohjelma
    09:00
    11:00
    Vaihtuvaa toimintaa
    3v Vihreät
    17.1.
    09:00
    11:00

    4v Keltaiset
    17.1.
    09:00
    11:00

    5v Siniset
    17.1.
    09:00
    11:00
    Retki lähimaastoon

    6v Punaiset
    17.1.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    3v Vihreät
    18.1.
    09:00
    11:00

    4v Keltaiset
    18.1.
    09:00
    11:00

    5v Siniset
    18.1.
    09:00
    11:00
    Liikunta, pienryhmät

    6v Punaiset
    18.1.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    3v Vihreät
    19.1.
    09:00
    11:00
    Liikuntaleikkikoulu

    4v Keltaiset
    19.1.
    09:00
    11:00

    5v Siniset
    19.1.
    09:00
    11:00

    6v Punaiset
    19.1.
    09:00
    11:00
    Retki pulkkamäkeen Linnanpuistoon. Lähtö klo 9.15
    3v Vihreät
    20.1.
    09:00
    11:00

    4v Keltaiset
    20.1.
    09:00
    11:00
    Liikuntaleikkikoulu

    5v Siniset
    20.1.
    09:00
    11:00

    6v Punaiset
    20.1.
    09:00
    11:00
    Koko ryhmä
    3v Vihreät
    21.1.
    09:00
    11:00

    4v Keltaiset
    21.1.
    09:00
    11:00

    5v Siniset
    21.1.
    09:00
    11:00

    6v Punaiset
    21.1.
    09:00
    11:00
    Koko ryhmä
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    11:00 - 11:30
    Perusohjelma
    11:00
    12:00
    Ruokailu ja satuhetki
    11:30 - 12:00
    12:00 - 12:30
    Perusohjelma
    12:00
    14:00
    Ulkoilu/Päiväunet
    12:30 - 13:00
    13:00 - 13:30
    13:30 - 14:00
    14:00 - 14:30
    Perusohjelma
    14:00
    14:30
    Välipala
    14:30 - 15:00
    Perusohjelma
    14:30
    16:00
    Leikkiä
    15:00 - 15:30
    15:30 - 16:00
    16:00 - 16:30
    Perusohjelma
    16:00
    17:00
    Ulkoilua
    16:30 - 17:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    07:00 - 07:30
    Perusohjelma
    07:00
    07:30
    Päiväkoti aukeaa

    Perusohjelma
    07:00
    08:15
    Aamupala
    07:30 - 08:00
    08:00 - 08:30
    08:30 - 09:00
    Perusohjelma
    08:30
    09:00
    Leikkiä, pelejä ja piirtämistä yms
    09:00 - 09:30
    Perusohjelma
    09:00
    11:00
    Vaihtuvaa toimintaa
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    11:00 - 11:30
    Perusohjelma
    11:00
    12:00
    Ruokailu ja satuhetki
    11:30 - 12:00
    12:00 - 12:30
    Perusohjelma
    12:00
    14:00
    Ulkoilu/Päiväunet
    12:30 - 13:00
    13:00 - 13:30
    13:30 - 14:00
    14:00 - 14:30
    Perusohjelma
    14:00
    14:30
    Välipala
    14:30 - 15:00
    Perusohjelma
    14:30
    16:00
    Leikkiä
    15:00 - 15:30
    15:30 - 16:00
    16:00 - 16:30
    Perusohjelma
    16:00
    17:00
    Ulkoilua
    16:30 - 17:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    3v Vihreät
    17.1.
    09:00
    11:00
    3v Vihreät
    18.1.
    09:00
    11:00
    3v Vihreät
    19.1.
    09:00
    11:00
    Liikuntaleikkikoulu
    3v Vihreät
    20.1.
    09:00
    11:00
    3v Vihreät
    21.1.
    09:00
    11:00
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    4v Keltaiset
    17.1.
    09:00
    11:00
    4v Keltaiset
    18.1.
    09:00
    11:00
    4v Keltaiset
    19.1.
    09:00
    11:00
    4v Keltaiset
    20.1.
    09:00
    11:00
    Liikuntaleikkikoulu
    4v Keltaiset
    21.1.
    09:00
    11:00
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    5v Siniset
    17.1.
    09:00
    11:00
    Retki lähimaastoon
    5v Siniset
    18.1.
    09:00
    11:00
    Liikunta, pienryhmät
    5v Siniset
    19.1.
    09:00
    11:00
    5v Siniset
    20.1.
    09:00
    11:00
    5v Siniset
    21.1.
    09:00
    11:00
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Perusohjelma Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
    09:00 - 09:30
    6v Punaiset
    17.1.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    6v Punaiset
    18.1.
    09:00
    11:00
    Pienryhmät
    6v Punaiset
    19.1.
    09:00
    11:00
    Retki pulkkamäkeen Linnanpuistoon. Lähtö klo 9.15
    6v Punaiset
    20.1.
    09:00
    11:00
    Koko ryhmä
    6v Punaiset
    21.1.
    09:00
    11:00
    Koko ryhmä
    09:30 - 10:00
    10:00 - 10:30
    10:30 - 11:00
    Aucun events disponible !
l’Hexagone

Osoite: Linnankatu 64, Turku

puh. 0400-914 236
s-posti: etunimi.sukunimi@hexagone.fi

logo_footer

Lupauksemme
Mitä l'Hexagone tarjoaa lapsellesi
  • Ystävällisen ja turvallisen ympäristön
  • Ammattitaitoiset opettajat
  • Kielikylvyn vailla vertaa
  • Monikulttuurisen kasvuympäristön
  • Rutkasti hauskoja kokemuksia
  • Eväitä koko loppuelämäksi